środa, 30 marca 2016

DIY Flower BoxWitajcie Kochani! Od jakiegoś czasu na instagramie i facebooku królują  tzw. flower boxy czyli pudełka ze świeżymi kwiatami. Są bardzo piękne i niezwykle efektownie, ale... koszt takiego pudełka oscyluje w granicach od 100 do nawet 300zł w zależności od wielkości. Trzeba przyznać, że to zawrotna suma. Po co więc płacić fortunę za coś, co można zrobić samemu?  Postanowiłam wykonać taką ozdobę. 


Czego potrzebujemy?
- ozdobne pudełko (okrągłe lub kwadratowe, płaskie lub wysokie - wszystko zależy od naszych upodobań i wyobraźni)
- celofan (jeśli nie posiadacie, możecie użyć np. rozciętego rękawa do pieczenia)
- świeże kwiaty
- naczynie z wodą  lub gąbka
- nożyczki do podcięcia kwiatów.

Są dwa sposoby na wykonanie takiego pudełka. Jeśli chcecie, aby posłużyło wam jako ozdoba, wystarczy, że wyścielicie wnętrze pudełka folią, włożycie do środka naczynie z wodą oraz mały bukiecik kwiatów. Z kolei jeśli zamierzacie podarować komuś taki autorski prezent zamiast naczynia z wodą włóżcie do pudełka gąbkę i wbijcie w nią pojedyncze kwiaty tworząc własną kompozycję. Pamiętajcie wtedy, żeby wnętrze pudełka było szczelnie wyłożone folią, aby pudełko nie przemokło. To fajna opcja na zbliżający się dzień matki. Mama z pewnością będzie zachwycona :-)
Na zdjęciach przedstawiam moje pudełko i propozycję wiosennej kompozycji, jaką można ustawić na komodzie lub regale. Co sądzicie o takim oryginalnym dodatku?Grafika w ramce - mypinkplum.pl

2 komentarze

TOP